Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
KRISTOFF Porcelana Krzysztof sp. z o.o.

Fabryka Porcelany Krzysztof dawniej "Wawel" specjalizuje się w produkcji wysokogatunkowej porcelany wytwarzanej w oparciu o nowoczesne technologie. W ofercie fabryki znajduje się 13 fasonów porcelany, z najstarszą w kolekcji Fryderyką z 1936 roku. W tym roku wprowadziliśmy na rynek kilka nowych wzorów we współpracy z polskimi artystami.

Porcelana Krzysztof Sp. z o.o. jest uznanym producentem porcelany w Polsce, Europie i w Stanach Zjednoczonych.
Otrzymaliśmy za nasze wyroby wiele wyróżnień.Najważniejsze dla nas jest jednak uznanie i zaufanie klientów oraz ciągle rosnąca liczba zamówień.

Od 1831 roku dbamy o najwyższą jakość naszych wyrobów, funkcjonalność form i niepowtarzalne wzornictwo. „Porcelana Krzysztof” Sp. z o.o. jest najstarszą z zachowanych fabryk porcelany na Śląsku. W produkcji odnajdziemy historyczny fason „Fryderyka” zaprojektowany w 1936 r., który stanowi swoistą carte de visite naszej długoletniej tradycji. W czasach polskiego New Look wśród naszych wyrobów pojawiły się dekoracyjne figurki i garnitury wykonane wg projektów znanych polskich artystów wpisując się w bogatą estetykę wzornictwa dwóch kolejnych dekad. W najnowszej historii fabryki przełamując szlaki tradycyjnego zdobienia porcelany, rozpoczęliśmy współpracę z młodymi polskimi projektantami i ilustratorami. Połączyliśmy klasyczne formy z estetyką współczesnego świata. Wynikiem współpracy są kolekcje autorskie odzwierciedlające współczesne trendy w polskiej sztuce ilustracji i grafiki.

Bogaty wybór klasycznych elementów i nowoczesnych geometrycznych form, daje  każdemu niezapomniane przeżycie komponowania indywidualnej kolekcji porcelany.
Surowce używane do produkcji masy porcelanowej i szkliwa w 80% pochodzą z importu, dzięki czemu uzyskujemy białość powyżej poziomu 73% i przeświecalność powyżej 21%. Wyroby pochodzące z naszej fabryki są termoodporne, wykazują dużą odporność na ścieranie i są dostosowane do używania ich w zmywarkach i kuchenkach mikrofalowych. Stosowane przez nas najwyższej jakości farby ceramiczne umożliwiają wykonanie wysokiej klasy dekoracji o szerokiej gamie kolorystycznej.

Z dumą oddajemy w Państwa ręce to, co dla nas najcenniejsze: nasze kolekcje i historię.

Strona Internetowa:www.porcelana-kristoff.pl
Wizytówka:www.krzysztof.PorcelanawPolsce.pl
Email:salon@porcelana-krzysztof.pl
Telefon:+48 74 84 30 611
+48 74 84 30 651
Ulica:B. Limanowskiego 10
Kod pocztowy i Miasto:58-300 Wałbrzych
Województwo:Dolnośląskie
Zdjęcia dodatkowe
lodz designtargi.krakowgastrohotelhorecakrakowantyczek.plantyczek.comsilesiainteriorrosenthalrzetelnihoreca2012wwdpmtsmtghoreca2013HOTEL - GASTRO MeetingGastroArenaeurogastrohomedays