Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Porcelana CHODZIEŻ S.A

Wszystkie fasony produkowane w Porcelanie "Chodzież" S.A. zostały zaprojektowane w zakładowym Ośrodku Wzornictwa, którego korzenie sięgają początków działalności firmy. Od początku swojego istnienia fabryka produkowała różnorodny i rozbudowany asortyment. Pod koniec XIX wieku firma oferowała 5 modeli kompletów kuchennych, 11 toaletowych, serwisy obiadowe i kawowe, 10 różnych rodzajów filiżanek, 3 rodzaje dzbanków do kawy, różne rodzaje talerzy, donice fajansowe i majolikowe.

Wśród majolik znaleźć można naczynie do jajek w kształcie kury, naczynie do śledzi i sardynek z plastycznymi rybkami na wieczku, talerze w kształcie winorośli. Naczynia użytkowe zdobiono złotem, popularnym wzorem cebulowym oraz barwnymi nadrukami. Obok różnych motywów kwiatowych używano też wzorów "holenderskich" z wiatrakami i żaglowcami. Po I wojnie światowej Stanisław Mańczak - nowy właściciel rozbudował wzorcownię, zwiększając znacząco ilość stosowanych modeli.

Niezależnie od licznych produkowanych naczyń użytkowych - serwisów obiadowych, garniturów kawowych i herbacianych, garniturów kuchennych i toaletowych, fabryka rozwinęła pracownię malarską.
Ręcznie zdobione, barwne wazony, patery i talerze dekoracyjne stały się dumą i wizytówka chodzieskiej fabryki. W tym czasie firma dysponowała ponad 10 modelami serwisów do kawy i herbaty, 3 serwisami obiadowymi, 5 kompletami kuchennymi, 18 garniturami toaletowymi. Posiadano znaczny wybór dekoracji szablonowych i kalkomanii. W czasie drugiej wojny światowej produkcja fabryki w dużym stopniu została nakierunkowana na potrzeby wojska i przemysłu. Po wojnie dalszą produkcję fajansu zastąpiono porcelitem, natomiast drugi zakład produkował porcelanę.

Zakład oferował wazony, patery, serwisy obiadowe i garnitury do kawy, garnitury do ciast i śniadaniowe, cały szereg talerzy, półmiski owalne i do śledzi, kieliszki do jaj, garnitury umywalkowe , przeszło 30 wzorów wazonów cały szereg figurek. Obecnie "Chodzież" oferuje serwisy obiadowe, garnitury do kawy i herbaty, garnitury śniadaniowe i do ciasta, galanterię porcelanową, w tym bomboniery, wazony, pucharki do deserów, kaganki, świeczniki, popielnice itp.,oraz luzaki w tym salaterki owalne, kwadratowe, talerze, półmiski itp.

OFERTA:
- Styl Klasyczny: Astra, Berni, Iwona, Iwona Ecru, Kamelia, Laura, Rita, Romantica, Venus, Kubki
- Styl Nowoczesny: Koliber, Kropla, Point, Twister
- Styl Awangardowy:Future, Kalla, Noa
- Gastronomia: Iwona, Iwona Ecru, Rita, Kamelia, Laura, Nina, Atelier, Point, Twister, Venus, Romantica
- Oferta Dodatkowa: Zestawy okolicznościowe, Kolekcja JAN PAWEŁ II, Oferta świąteczna, Zestawy dziecięce, Porcelanowe kule i kręgle bowlingowe

SKLEPY FIRMOWE:
Sklep nr 1
ul. Kasprzaka 26
64 - 800 Chodzież
tel. 067 28 29 458
email: sklep@porcelana.com.pl
Zapraszamy
pn - pt 8:00 - 16:00
sobota 10:00 - 13:00

Sklep nr 4
ul. Rynek 20
64 - 800 Chodzież
tel. 067 28 10 268
Zapraszamy
pn - pt 10:00 - 18:00
sobota 10:00 - 13:00

Strona Internetowa:www.porcelana.com.pl
Wizytówka:www.chodziez.PorcelanawPolsce.pl
Email:sklep@porcelana.com.pl
Telefon:+48 067 28 20 606
+48 67 28 29 458
Ulica:Kasprzaka 26
Kod pocztowy i Miasto:64 - 800 Chodzież
Województwo:Wielkopolska
Zdjęcia dodatkowe
lodz designtargi.krakowgastrohotelhorecakrakowantyczek.plantyczek.comsilesiainteriorrosenthalrzetelnihoreca2012wwdpmtsmtghoreca2013HOTEL - GASTRO MeetingGastroArenaeurogastrohomedays