Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Targi i wystawy

Konferencja - Zabytkowa ceramika w polskich zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych, Kielce 06.10.2015

06-10-2015


Muzeum Narodowe w Kielcach Zaprasza do udziału w konferencji pt.
ZABYTKOWA CERAMIKA W POLSKICH ZBIORACH MUZEALNYCH I KOLEKCJACH PRYWATNYCH, która odbędzie się 6 października 2015 roku w Muzeum Narodowym w Kielcach oddział Dawny Pałac Biskupów Krakowskich, pl. Zamkowy 1, 25-010 Kielce

W związku ze sfinalizowaniem, realizowanego od kilku lat przez Muzeum Narodowe w Kielcach, projektu badawczego Od manufaktury magnackiej do przemysłu. Ceramika ćmielowska w zbiorach Muzeum Narodowego w Kielcach powstała inicjatywa zorganizowania ogólnopolskiej konferencji naukowej poświęconej zagadnieniom związanym z zabytkową ceramiką zgromadzoną w polskich muzeach oraz prywatnych kolekcjach znawców i miłośników rzemiosła artystycznego. Pragniemy zaprosić Państwa do wymiany poglądów i udziału w dyskusji na tematy związane z ceramiką określaną czasem mianem szlachetnej, do której należą porcelana, fajans delikatny, majolika czy – niejednokrotnie wysokiej klasy artystycznej – wyroby kamionkowe. W swoich założeniach konferencja będzie okazją do poszerzenia obszaru badań, zwłaszcza o zagadnienia związane z ośrodkami produkcji ceramicznej, zachowanymi w polskich zbiorach zabytkami, ich formami i dekoracją, twórcami, mecenasami oraz kolekcjonerami.

Na zgłoszenia prelegentów z danymi kontaktowymi oraz abstraktem (maks. 300 słów) będziemy oczekiwać do 8 maja 2015 roku pod adresem: m.sniegulska@mnki.pl. Organizator zastrzega sobie prawo wyboru tematów. Zgłaszający zostaną powiadomieni o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu do udziału w konferencji drogą elektroniczną do 20 maja 2015 r. Planujemy publikację materiałów pokonferencyjnych. Udział w konferencji jest bezpłatny. Koszty podróży i pobytu w Kielcach pokrywają uczestnicy.

O wystawie TUTAJ

Wystawa oraz konferencja zostały objęte honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Świętorkzyskiego Adama Jarubasa.

Źródło: Muzeum Narodowe w Kielcach

lodz designtargi.krakowgastrohotelhorecakrakowantyczek.plantyczek.comsilesiainteriorrosenthalrzetelnihoreca2012wwdpmtsmtghoreca2013HOTEL - GASTRO MeetingGastroArenaeurogastrohomedays