Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Targi i wystawy

3. Targi Designu i Aranżacji Wnętrz ABOUT DESIGN, Gdańsk 10-12.05.2013

12-05-2013


3. Targi Designu i Aranżacji Wnętrz ABOUT DESIGN, Gdańsk 10-12.05.2013


Międzynarodowe Targi Gdańskie - AMBEREXPO
Żaglowa 11
80-560 Gdańsk

AD_pol.jpg

 

Zakres tematyczny

- WNĘTRZA (home, office, bary & restauracje, sklepy, lofty, leisure) Meble, Oświetlenie,  Wykończenia,  Dekoracje, Tekstylia, Ambiente
- PRZESTRZEŃ PUBLICZNA
- ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU
- MOTORYZACJA
- JACHTY
- HARD LUXURY
- HIGH TECH
- INTELIGENTNE BUDYNKI
- SZTUKA UŻYTKOWA
- MODA

- FOOD DESIGN

About Design to cykliczne wydarzenie, zorientowane na poszukiwanie, kreowanie oraz rozpowszechnianie trendów we wzornictwie. Marka wydarzenia została zaprojektowana, aby kształtować standardy szeroko rozumianego stylu życia i oferować swoim odbiorcom najciekawsze pomysły, inspiracje, innowacyjne rozwiązania oraz najwyższej jakości design.

Gość specjalny tegorocznej imprezy to Aleksandra Gaca - artystka na co dzień mieszkająca i pracująca w Holandii, projektantka tekstyliów i tkanin. Na Targach pojawi się z wykładem „3D struktury na pograniczu sztuki, designu i projektowania przestrzennego”. Projektantkę fascynuje technika tkania i konstrukcje przestrzenne. Eksperymentując z własnymi splotami i rożnorodnymi materiałami tworzy tkaniny o nowatorskich, trójwymiarowych strukturach. Właśnie poprzez te unikatowe połączenia splotów projektantka próbuje osiągnąć  jeszcze dotąd nie odkryte wymiary. Język jej tkanin można by nazwać geometrycznym. Swoje inspiracje czerpie z abstrakcyjnych form architektonicznych, takich jak rytm, powtarzalność, ale także z tańca, czy też ruchu.

Tematem przewodnim edycji 2013 będzie kuchnia: projekty zabudowy, sprzęt AGD i pokazy praktycznego użytkowania urządzeń. Z tej okazji na sobotę 11 maja Wydawnictwo MURATOR przygotowało debatę na temat innowacyjnych rozwiązań w kuchni oraz prezentacje projektów powstałych w studiu Pentagon we współpracy z firmą Amica. W debacie udział wezmą eksperci oraz redaktor naczelna „Dobrych Wnętrz” -  Małgorzata Tomczyk.

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na temat akcji specjalnej miesięcznika „Moje Mieszkanie” - Klubu Kobiet z Pasją,  zapraszamy także w sobotę 11 maja na prelekcję przygotowaną przez redaktor naczelną Dorotę Jaworska oraz Bożenę Kowalewską - redaktorkę MM. Polecamy również przygotowany przez redakcję „M jak Mieszkanie” wykład pt. "Jak mieszkają Polacy - wnętrza zaprojektowane przez architektów" w formie rozmowy redaktor naczelnej Agnieszki Gruszczyńskiej - Hyc z Jarosławem Szymańskim - wykładowcą i projektantem.

Wiedza o motywacjach zakupowych klientów to podstawa sukcesu w każdym biznesie. Tego, co różni kobiece i męskie zwyczaje konsumenckie, jaką komunikację marketingową stosować chcąc zwiększyć sprzedaż w przypadku obu grup docelowych - będzie można dowiedzieć się biorąc  udział w odbywającym się 12 maja (niedziela) seminarium „Jak sprzedawać mężczyznom, a jak kobietom?” Seminarium poprowadzi Jerzy Osika - red. naczelny wydawnictwa Promedia.  W niedzielę zapraszamy  również na seminarium „Jak efektywnie sprzedawać w czasach kryzysu?”. Redaktor Jerzy Osika spróbuje odpowiedzieć na  pytania: Jaką przyjąć strategię, by odnieść sukces w trudniejszych czasach? Co zmienić w zarządzaniu? Z jakich narzędzi marketingowych skorzystać?.  Udział w obu seminariach jest płatny, a liczna miejsc ograniczona.

Tradycyjnie już na Targach swoje miejsce będzie miała edukacyjna inicjatywa magazynu wnętrzarskiego Dobrze Mieszkaj - AKADEMIA DOBRZE MIESZKAJ. W ramach tej strefy zapraszamy wszystkich zainteresowanych fachowymi konsultacjami z zakresu aranżacji wnętrz na bezpłatne porady ekspertów.

niedzielę 12 maja, w ramach Dnia Akademii Dobrze Mieszkaj, odbędą się prelekcje prowadzone przez projektantów wnętrz, przedstawicieli oraz partnerów Akademii.

Tematem przewodnim spotkań będą Podstawowe błędy popełniane podczas urządzania wnętrz”.

Podczas tegorocznych targów About Design zaaranżowana zostanie, po raz pierwszy, przestrzeń dla najmłodszych zorganizowana przy współpracy z Dzieciosferą. Zróżnicowany program zadowoli nawet najbardziej wymagających milusińskich i ich rodziców. W strefie dziecięcej oprócz warsztatów manualnych będą wystawiać się również młode marki oferujące niebanalne produkty dla dzieci, jak: Bambaki, Catamber, Craftoholic Shop, Koty na Płoty, Mon Chou, Pan Pepe, Pą Pą by Kiuik , Poody, Tanoshi, Viczi Fashion.

Targom towarzyszyć będzie ponadto  szereg ciekawych wystaw, w tym m.in. projekt  „od-ZYSK” – recycling, upcycling design. To kolejny projekt Galerii BB i Fundacji „Fly with Art”, tym razem prezentujący design z recyclingu, promujący polskich projektantów i ich prace. Kuratorami  wystawy są Anita Bialic oraz Tomek Wójcik.

ABOUT DESIGN będą ponadto gościć wystawę zwycięskich prac jednej z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu – A’Design Award.

Ambasadorem edycji 2013 Targów została marka samochodów MINI Cooper firmy BMW.

3. Targi ABOUT DESIGN będą wydarzeniem innym od dwóch poprzednich edycji również ze względu na nowe, designerskie „opakowanie”, czyli nowoczesną przestrzeń oferowaną przez Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne AMBEREXPO, do którego odwiedzenia już teraz Państwa serdecznie zapraszamy!

Więcej: www.aboutdesign.com.pl

mtgsafg

Patronem Medialnym Targów

lodz designtargi.krakowgastrohotelhorecakrakowantyczek.plantyczek.comsilesiainteriorrosenthalrzetelnihoreca2012wwdpmtsmtghoreca2013HOTEL - GASTRO MeetingGastroArenaeurogastrohomedays