Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym

Słownik

Lalique

Francuska marka Lalique to imperium kryształów, biżuterii i zmysłowych perfumów zamkniętych w efektownych flakonach. Firma założona została w XIX wieku, przez jubilera i artystę plastyka Rene Lalique'a. Do dziś symbolem marki jest kryształ. Satynowy, szkliście transparentny, mleczny czy barwiony, w każdej z odsłon kunsztownie ozdabia kolekcje akcesoriów wnętrzarskich, biżuterii oraz ekskluzywnych linii kosmetycznych.

Źródło: www.rosenthal.pl

Meissen

Utworzenie w 1710 roku Manufaktury Meissen dało początek pierwszej europejskiej porcelanie. O wielkiej wartości i wyjątkowym charakterze miśnieńskich kolekcji stanowi niezmienna od wieków technika ręcznego malowania zdobień. Do dziś manufaktura będąca producentem porcelanowych dzieł sztuki jest wyznacznikiem niezwykłego kunsztu i najwyższej jakości wyrobów.

Źródło: www.rosenthal.pl

Lampe berger paris

Lampa zapachowa, wynalazek francuskiego aptekarza Maurice Bergera, opatentowana została w 1898 roku i do dziś produkowana jest zgodnie z jego projektem. W korpusie lampki znajduje się zbiornik na perfumy Berger, z którego przez zanurzony w nim knot trafiają do niewielkiego palnika. Wysoka temperatura sprawia, że lampa uwalnia woń perfum odświeżając i delikatnie dezynfekując powietrze. Ambasadorką marki była niegdyś sama Coco Chanel, a projekty lamp dla manufaktury Berger tworzyli Galle i Lalique. Kolekcje Berger do dziś wykonywane są ze szkła i porcelany, subtelnie dekorowane lub bogato zdobione kamieniami szlachetnymi.

Źródło: www.rosenthal.pl

1
2
3
4
5
6
7
8
Wskaż województwo
lub wybierz kategorię z listy:

Ostatnio dodane firmy

Hurtownia Porcelany polskaporcelana.pl

Hurtownia Porcelany polskaporcelana.pl

Zobacz więcej

Hurtownia CENTRUM Porcelana - Szkło - Sztućce

Hurtownia CENTRUM Porcelana - Szkło - Sztućce

Zobacz więcej

lodz designtargi.krakowgastrohotelhorecakrakowantyczek.plantyczek.comsilesiainteriorrosenthalrzetelnihoreca2012wwdpmtsmtghoreca2013HOTEL - GASTRO MeetingGastroArenaeurogastrohomedays