Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Aktualności

Wystawa - Lenox by Donna Karan

17-01-2012

                    dkl


Amerykańska projektantka mody Donna Karan, urodzona w 1948 roku, to nie tylko twórczyni marki Donna Karan, ale także autorka przedmiotów użytkowych. Będzie można zobaczyć je na wystawie towarzyszącej tegorocznym targom Arena Design.

Karan od najmłodszych lat związana była z projektowaniem i branżą odzieżową. W 1966 roku wstąpiła do Parsons School of Design. Po dwóch latach rozpoczęła współpracę z projektantką odzieży sportowej - Anne Klein, u której do 1985 roku przewodziła zespołowi projektantów. Ostatecznie – decydując się na indywidualne działania – stworzyła jedną z najbardziej rozpoznawanych marek w świecie mody, sygnowaną jej imieniem i nazwiskiem.

Karan zasłynęła linią „Essentials” - kolekcją opartą na kilku podstawowych elementach, które dowolnie zestawiane, tworzą doskonale harmonizującą całość. Prace nad kolekcją dla młodszych użytkowniczek zaowocowały premierą linii DKNY. W kolejnych latach Donna Karan proponowała linie przeznaczone dla mężczyzn, dzieci, a także linie perfum.

Jak podkreśla sama Karan, wszystko co robi, jest sprawą serca, ciała i duszy. Rozumiejąc projektowanie jako sposób ekspresji, Karan przenosi na swoje produkty cząstkę swoich przeżyć i emocji. Również obiekty powstałe według projektów Karan dla amerykańskiej manufaktury porcelany Lenox zdają się odzwierciedlać tę ideę.

Propozycje Donny Karan to przedmioty użytkowe stworzone w oparciu o zamiłowanie do nowoczesności i równoczesne stosowanie form czerpiących inspiracje z natury. Dodatkowym charakterystycznym rysem działań Karan na polu designu jest wykorzystanie nie tylko szkła czy porcelany, ale także metalu i drewna oraz ich zestawień. Rozwiązania te nadają przedmiotom sygnowanym przez Donnę Karan niezwykłego wyrazu i oryginalności, które łączą się z ich funkcjonalnością.

Źródło: www.rosenthal.pl

dk
lodz designtargi.krakowgastrohotelhorecakrakowantyczek.plantyczek.comsilesiainteriorrosenthalrzetelnihoreca2012wwdpmtsmtghoreca2013HOTEL - GASTRO MeetingGastroArenaeurogastrohomedays