Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
Poleć nas innym
Aktualności

Wystawa Rosenthal – tendencje: Christophe de la Fontaine

16-01-2012


Christophe de la Fontaine (ur. 1976) to młody projektant z Luksemburga.
W latach 1996 - 2002 studiował projektowanie przemysłowe pod kierunkiem Richarda Sappera w Stuttgarcie. Przewodząc działowi designu, w latach 2003-2009, współpracował również ze studio projektowym Patricii Urquioli. Równocześnie kontynuował własne działania, wielokrotnie wystawiając na targach i pokazach. W 2010 roku otworzył własne studio w Mediolanie.

Doświadczenie zdobyte podczas studiów na kierunku Rzeźba widoczne jest w sposobie operowania bryłą, charakterystycznym dla działań de la Fontaine’a. Jego koncepcja oparta jest o grę wolumenem i myślenie formą w przestrzeni. Ornament, jeśli w ogóle obecny, występuje w propozycjach Belga jedynie jako dodatek, pełniąc rolę drugorzędną.

Kolekcja “Format” eksponowana na poznańskiej Arena Design, zaprojektowany został w ramach kolekcji Studio-Line dla manufaktury Rosenthal. To propozycja odwołująca się do stylistyki lat 50. i 60. XX wieku. De la Fontaine operując prostym i klarownym językiem formy czyni swoje projekty niezwykle charakterystycznymi. Zestawianie podstawowych brył geometrycznych - walca czy stożka - daje efekt zupełnie nowej całości. Czystość i prostota, przejrzystość konstrukcji przy równoczesnym operowaniu napięciem między elementarnymi formami to środki wyróżniające projekt de la Fontaine’a.

Wersje “Format – Guilloche” i “Format - Pixo” to propozycje kolekcji, w których de la Fontaine zdaje się ulegać pokusie wprowadzenia ornamentu na powierzchnię wyważonych obiektów. Prosty koncept opiera się na zwielokrotnieniu podstawowych motywów zdobniczych takich jak linia i kwadrat. Doskonale współgra on z charakterem całej kolekcji.

Kurator wystawy: Remigiusz Kuczuba
Źródło: www.rosenthal.pl

 
ro

lodz designtargi.krakowgastrohotelhorecakrakowantyczek.plantyczek.comsilesiainteriorrosenthalrzetelnihoreca2012wwdpmtsmtghoreca2013HOTEL - GASTRO MeetingGastroArenaeurogastrohomedays